12-09-2017
Spotkanie zespołu ws. realizacji studium

W poniedziałek w siedzibie KZK GOP w Katowicach odbyło się kolejne spotkanie zespołu ws. realizacji projektu. Członkami tego zespołu są przedstawiciele poszczególnych samorządów i ich jednostek miejskich, a także organizatorów publicznego transportu zbiorowego zlokalizowanych w naszym subregionie oraz innych związków. Więcej informacji o tych podmiotach można znaleźć w zakładce Partnerzy.

W trakcie spotkania omówione zostały dotychczasowe ustalenia dot. realizacji badań ankietowych, które odbędą się od września do listopada 2017 r. i obejmą 90 gmin z południowej Polski (informacja o miejsca i terminach badań w poszczególnych gminach dostępna będzie w zakładce Twoja gmina). Wykonawca projektu przedstawił szczegóły związane z wytypowanymi miejscami badań oraz sposobem prowadzenia akcji informacyjno-promocyjnej celem ich weryfikacji przez członków zespołu. Dzięki temu możliwe było potwierdzenie słuszności wytypowania niektórych miejsc badań (np. parkingów wielkopowierzchniowych, centrów handlowych).

Dodatkowo, wykonawca omówił szczegóły związane z prowadzeniem badań na ternie podregionu katowickiego (tj. Chorzowa, Katowic, Mysłowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic) celem przygotowania pracowników z tych urzędów do prowadzonych działań, aby udzielać informacji na wszelkie pytania lub wątpliwości swoich mieszkańców. W najbliższych dniach podobne spotkania odbędą się również w pozostałych podregionach (tj. bytomski, gliwicki, sosnowiecki i tyski) znajdujących się w naszym subregionie centralnym województwa śląskiego.

arrow_backPowrót do aktualności